Wielki Post to dla katolików czas gorętszej modlitwy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, po zakończeniu nabożeństwa o godz. 15.45 Msza święta.
Droga Krzyżowa w piątek – godz. 17.15, oraz o 19.30, a także w niedzielę po Mszy o godz. 8.00.
W środę 8 marca przypada nie tylko Dzień Kobiet, ale także rocznica śmierci Ks. Kan. Stanisława Czulaka, który zmarł 8 marca 2014 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o byłym proboszczu naszej wspólnoty, w 9 rocznicę Jego śmierci.
Nowenna do św. Józefa rozpocznie się w piątek 10 marca. Modlitwa do tego wielkiego patrona Kościoła, rodzin, rzemieślników, będzie na Mszach świętych porannych i wieczornych do 19 marca.
Adoracja Najśw. Sakramentu w naszym kościele jest w środy i soboty od 17.30 do 18.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środy na Mszy wieczornej.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła a na następny tydzień powierzamy czystość świątyni pozostałym parafianom z ul. Stawowej.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne – na trwający remont organów.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 26 do 29 marca.
W tym roku przypada 150 rocznica przybycia Sióstr Służebniczek do naszej parafii. Uroczystość jubileuszowa będzie 23 kwietnia. Natomiast Siostry proszą jeśli ktoś posiada zdjęcia, czy może napisać wspomnienia związane z historią pobytu Sióstr w Świątnikach, aby do końca marca dostarczył je Siostrom.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!