Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
Wczoraj rozpoczęła się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Przez najbliższe dni będziemy się modlić do naszego patrona, polecając mu naszą parafię i Ojczyznę. Jego relikwie są wystawione przy ołtarzu Krzyża Pana Jezusa. Odpust parafialny będzie u nas w niedzielę 14 maja.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada – w poniedziałek 1 maja św. Józefa, rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego i św. Zygmunta, w środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w czwartek św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, a w sobotę świętych apostołów Filipa i Jakuba.
W poniedziałek, 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe w tygodniu, będą o godz. 17.30, potem o godz. 18.00, Msza święta, a w niedzielę nabożeństwa majowe będą o godz. 15.00. W poniedziałek na rozpoczęcie nabożeństw majowych będzie procesja wokół kościoła; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, przystrojenie i zabranie feretronów.
3 maja, w środę, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski; Msze św. o 8.00, 10.30, 15.30, a nabożeństwo majowe 3 maja o g. 15.00.
Msza św. w intencji strażaków OSP Świątniki Górne będzie 4 maja o 18.00.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30 do 18.00. Chorych z Komunią św. zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej i za matki oczekujące potomstwa będzie w sobotę po Mszy o g. 7.00.
W przyszłą niedzielę 7 maja, w naszym kościele będzie uroczystość I Komunii świętej. 52 dzieci z klas III przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej, na Mszy świętej o godz. 10.30 – jedna grupa, a na Mszy o 12.00 – druga grupa. Spowiedź dla tych dzieci ich rodzin, będzie w sobotę od godz.10.00 do 12.00. Prosimy parafian, aby w przyszłą niedzielę na Mszach o 10.30 i 12.00 – zostawili w kościele miejsce dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych i przyszli na inne Msze święte.
Dzisiaj przed kościołem rodzina Zosi z Ukrainy zbiera datki na kosztowną operację dziecka. Można wspomóc tę rodzinę.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy pozostałych parafian z ul. Krakowskiej.
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Świątnikach Górnych prosi poinformować o trwających zapisach do klas na różne instrumenty – bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkich błogosławi. Szczęść Boże!

 

ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA METROPOLITY NA PROCESJE NA SKAŁKĘ

Ukochani Archidiecezjanie!
Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzają one okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwy zanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00,
a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej, wierny czciciel świętego Stanisława i profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.
Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Do udziału zachęcam Księży Dziekanów, którzy jako archiprezbiterzy są w sposób szczególny uprzywilejowani do reprezentowania duchowieństwa dekanatu. Zapraszam parafie
i instytucje, którym patronuje święty Stanisław. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące. A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary
w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.
Z pasterskim błogosławieństwem     Arcybiskup Marek Jędraszewski