Przeżywamy tydzień Oktawy Zmartwychwstania – to czas ośmiu dni rozważania tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
Przyszła niedziela, 16 kwietnia, to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Uroczystości odpustowe w pobliskich Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
W naszym kościele w przyszłą niedzielę będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy świętej oraz o godz. 15.00 zamiast nieszporów.
Dobiega końca remont organów, już jak słyszymy grają, jeszcze kilka dni pracy przy nich jest, ale odnowione będą nadal nam służyć w liturgii. Na razie koszt remontu wyniósł ponad 55.000 zł. Rada Parafialna ofiary na pokrycie kosztów remontu będzie zbierała w przyszłą niedzielę 16 kwietnia.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Granicznej n-y: 63, 65, 67, 69, 73.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Stanisław Gawęda lat 65, jego pogrzeb będzie w środę o g. 13.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim na kolejne dni tygodnia.

Szczęść Boże!