Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii Świętej; 52 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy świętej. Dziękujemy Siostrze Małgorzacie za przygotowanie dzieci do tego pięknego święta, za całoroczną współpracę z rodzicami tych dzieci. Podziękowania składamy także rodzicom za przygotowanie kościoła do uroczystości.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
W poniedziałek 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Msze święte w poniedziałek o 7.00 i 18.00.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława będą w naszym kościele w niedzielę 14 maja – suma odpustowa o godz. 12.00, pozostałe Msze święte o 8.00, 10.30 i 15.30. Sumę odpustową odprawi Ks. Prałat Zbigniew Gerle nasz rezydent, który w tym roku, 20 maja obchodzi 50-lecie kapłaństwa. Nasza obecność na tej Mszy świętej będzie wyrazem wdzięczności za posługę Ks. Prałata w naszej parafii. Kazania wygłosi Ks. Kan. Dawid Leśniak, obecnie proboszcz w Krzywaczce, a wcześniej Ojciec Duchowny w naszym Krakowskim Seminarium. Po Mszy świętej będzie uroczysta procesja – proszę, aby przyszły dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, oraz osoby niosące feretrony, chorągwie, zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z daru odpustu. Aby uzyskać odpust należy 8 lub 14 maja nawiedzić nasz kościół przyjąć Komunię Świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława, na Skałkę, na niedzielę 14 maja.
Natomiast pierwsze nabożeństwo fatimskie będzie w sobotę 13 maja o godz. 17.30 – najpierw różaniec, potem procesja ze śpiewem litanii do Matki Bożej, a następnie Msza święta.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Modrzewiowej n-y 2, 3, 4, 5, 7.
Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na inwestycje parafialne dopiero w niedzielę 21 maja.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!