Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypomina nam o celu naszego życia, jakim jest niebo, gdzie Jezus oczekuje na każdego człowieka. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli, modlić się będziemy o dary Ducha Świętego, które mają nas umocnić w wyznawanej wierze. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.
Na nabożeństwa majowe zapraszamy dzisiaj o g. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
W środę na nabożeństwie majowym o g. 17.30 i na Mszy św. o 18.00 pieśni maryjne zaśpiewają chóry: „Wrzosy” z Wrząsowic, „Świętojański” z Rzeszotar i nasz chór „Credo”. Zapraszamy do tą uroczystą majówkę w środę.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Rity z Cascii, zakonnicy, w środę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Nereusza, kapłana.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje, na wypłacenie ostatniej raty za remont organów.

Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę na sprzątanie kościoła, a teraz prosimy parafian z ul. Różanej nr -y 2, 3, 6, 7, 8.
Przez najbliższe 3 dni Ks. Proboszcza będzie zastępował O. Piotr Koźlak.
Już informujemy że procesja Bożego Ciała będzie w czwartek 8 czerwca po Mszy o godz. 10.00, a przejdziemy z kościoła ulicami Bruchnalskiego i Bielowicza do pętli przy pawilonie handlowym i powrócimy do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy Figurze Serca Pana Jezusa; przygotują parafianie z ul. Bielowicza numery 2 – 39 i ul. Ekologiczna, Stroma, Ogrodowa. Drugi ołtarz będzie przy Figurze Trzeciego Upadku; przygotują parafianie z ul. Bielowicza numery od 40 do końca, oraz z ul. Na Wzgórzu, Myślenicka, Słoneczna, Widokowa. Trzeci ołtarz za figurą św. Floriana; przygotują parafianie z ul. Św. Stanisława, Polna, Południowa, Targowa, Józefa Kotarby. Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, przy „Betanii” – przygotują parafianie z ul. Wąska, Metalowców, Podgórska, Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi. Do każdego ołtarza będzie zamówiony baner.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!