Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu. Na Nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W Liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Tomasza, apostoła, we wtorek rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w sobotę – św. Jana z Dukli, kapłana.
Od poniedziałku 3 lipca, przez miesiące wakacyjne (lipiec i sierpień) Msze św. w tygodniu będą odprawiane w następującym porządku: wtorek i czwartek tylko rano o godz. 7.00. Natomiast w poniedziałek, środę i piątek tylko o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę bez zmian /8.00, 10.30, 12.00 i 15.30/
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lipca. Msze święte w pierwszy piątek – rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, spowiedź rano przed Mszą świętą, oraz od 16.30 do 18.00. W I piątek, w czasie spowiedzi jest wystawienie Najśw. Sakramentu, zakończone litanią do Serca Pana Jezusa. Chorych zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy i soboty od godz. 17.30 – 18.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy na bieżący tydzień parafianom z ul. Różanej n-y: 30, 32, 34, 36, 38 .
Na czas urlopu Księdza Proboszcza, podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie sprawy parafialne do 15 lipca br, poprowadzi Ks. Krzysztof Augustyn, pochodzący z Wałbrzycha, 7 lat po święceniach, obecnie studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Ostatnio został odnowiony obraz Matki Bożej Różańcowej – namalowany w 1872 roku / ma 151 lat/ – można go obejrzeć przy ołtarzu Krzyża Pana Jezusa. Koszt odnowienia to ponad 8.500 zł. Zostały też zakupione trzy lampy solarowe na cmentarz, będą montowane pod koniec lipca – koszt 7.000 zł.
Rada Parafialna w następną niedzielę 9 lipca, będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Stanisław Nowak lat 84, jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu – Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!