We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznic patriotycznych – to także wezwanie Kościoła w Polsce do trzeźwości Polek i Polaków, do podejmowania abstynencji od alkoholu.
Od 1 sierpnia do 6 będą się odbywały Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – obejmijmy modlitwą to wydarzenie.
Dzisiaj odbędzie się Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej jako modlitwa dziękczynna naszej parafii za ocalenie kościoła w czasie działań wojennych, z prośbą o pokój na Ukrainie. Początek o godz. 15.00 od stacji „U Piłata”.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela zakonu Redemptorystów, w środę wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – można uzyskać w kościele parafialnym odpust „Porcjunkuli”, w piątek– św. Jana Vianneya, kapłana, w niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego.       Nieszpory dzisiaj o g. 15.00
Msze święte w tym tygodniu – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00, w czwartek o 7.00.
W  piątek przypada pierwszy piątek sierpnia; Msze św. o 7.00 i 18.00 – spowiedź codziennie przed Mszą świętą oraz w piątek 6.30 – 7.00 oraz 16.30 -18.00. W czasie spowiedzi popołudniu w piątek wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed godz. 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych którzy zostaną zgłoszeni odwiedzę w piątek od g. 9.00.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i modlitwa za matki oczekujące potomstwa w sobotę – jako pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o 7.00.
43 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia br. Informacje dla chętnych do pielgrzymowania, są na stronie internetowej pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl
Ofiary zebrane przy poświęceniu pojazdów kwotę 3.230 zł, przekazaliśmy misjonarzom na zakup środków transportu.
O pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, prosimy parafian z ul. Ks. Koniecznego n-y: 17, 19, 21, 22, 24 . Za złożone ofiary na ten cel dziękujemy.
Kolejna zbiórka elektrośmieci czyli zużytych telefonów, komputerów, telewizorów, kabli, lodówek itd., będzie w ten czwartek 3 sierpnia do godz. 12.00. Można już w środę wieczorem i w czwartek przywozić zużyty sprzęt elektroniczny na parking przy ul. Ks. Koniecznego. Prosimy aby z parkingu parafialnego na czas zbiórki usunąć samochody. Te zużyte sprzęty zabiera firma która rozbierając poszczególne części sprzedaje złom i zdobyte pieniądze przekazuje misjonarzom na budowę studni głębinowych w Afryce.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Adam Wilk lat 70; jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!