Dzisiaj z postanowienia papieża Franciszka, przypada Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony przez Boga. Ten dzień łączymy w naszej parafii z dziękczynieniem za chleb – owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.
Witamy w naszej parafii Ks. Kanonika Jana Jakubca, który z postanowienia Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie pomagał nam na stałe w duszpasterstwie. Ks. Jan ma 33 lata kapłaństwa, pochodzi z Bielska- Białej, a ostatnio był wikariuszem w parafii Brzezie. Ks. Janowi życzymy zdrowia sił i Bożego błogosławieństwa w posłudze w naszej parafii.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada św. Augustyna, biskupa doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławy, w przyszłą niedzielę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Msze święte w tygodniu od poniedziałku już codziennie – rano o g. 7.00, wieczorem o g.18.00 – spowiedź przed każdą Mszą świętą.
W piątek – pierwszy piątek września – okazja do spowiedzi g. 6.30 do 7.00 oraz od g.16.30 do 18.00. Niech ta spowiedź będzie też okazją dla dzieci i młodzieży do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego, który rozpocznie się 4 września, w poniedziałek. Rodziców prosimy, aby o tym przypomnieli swoim dzieciom. Chorych – zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – po Mszy porannej modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące potomstwa.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary na ten cel, a w tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Świątników Wawelskich n-y: 1, 3, 6, 7, 8.
Od niedzieli 17 września zmieniamy godziny dwóch Mszy świętych w niedzielę i święta. Msze św. o g. 8.00 i 15.30 zostają bez zmian, a Msza święta z g. 10.30 będzie pół godziny wcześniej o g. 10.00. Podobnie Msza święta o godz. 12.00 będzie o g. 11.30 – też pół godziny wcześniej. Podyktowane to jest dłuższą przerwą w południe dla służby kościelnej oraz dla księży mogących uczestniczyć w odpustach w dekanacie.

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!