Dzisiaj ma miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów z Markowej.
Od przyszłej niedzieli od 17 września – zmieni się porządek Mszy świętych w niedzielę: zostaje bez zmian Msza św. o godz. 8.00 i 15.30. Natomiast Msza święta z godz.10.30 będzie pół godziny wcześniej o godz. 10.00, podobnie Msza z godz. 12.00 będzie pół godziny wcześniej o godz. 11.30.
W liturgii Kościoła przypada:
we wtorek – Najświętszego Imienia Maryi
w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa
w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża świętego
w piątek – Matki Bożej Bolesnej
w sobotę – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
Kolejne Nabożeństwo Fatimskie będzie w środę 13 września o godz. 18.00 – Msza św., różaniec i procesja. Zapraszamy do niesienia figury Matki Bożej młodzież, a dzieci zapraszamy na procesję do sypania kwiatków.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy wieczornej.
Przygotowanie do bierzmowania dla klas VIII rozpoczniemy w tym tygodniu. Młodzież, która chce przyjąć ten sakrament oprócz katechezy w szkole, będzie miała spotkania przy parafii w czwartki dwa razy w miesiącu. Pierwsze spotkanie będzie w czwartek 14 września o godz. 16.30 w salce w domu parafialnym.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, za ofiary na ten cel złożone, a w tym tygodniu sprzątanie w kościele powierzamy parafianom z ul. Kr. Jadwigi nr-y 1, 2, 7, 9.
Pielgrzymi do Częstochowy wyjeżdżają we wtorek o godz. 6.00 – od strażnicy.
W przyszłą niedzielę 17 września odbędzie się 31 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Dojazd do Kalwarii indywidualny.
Mamy propozycję pielgrzymki samolotowej do Lourdes; termin 28 września do 1 października, /czwartek – niedziela/ wylot z Krakowa. Cena 2.100 zł i 80 euro. Program obejmuje tylko trzy dni pobytu w Lourdes. Program jest na stronie internetowej naszej parafii, zgłoszenia do 17 września. Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii.
Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje parafialne.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz