Porządek Mszy świętych w niedziele i święta w naszym kościele jest następujący:
godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30. Nieszpory o g. 15.00
W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w środę św. Wincentego a Paulo, kapłana, w czwartek św. Wacława męczennika, w piątek świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima, w niedzielę 1 października św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Młodzież z klas VIII nie będzie miała spotkanie przed bierzmowaniem w ten czwartek ze względu na wyjazd szkolny, ale spotkanie będzie w czwartek w przyszłym tygodniu.
W niedzielę 1 października rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe będzie w niedziele o 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, która od wieków jest najbardziej ukochaną modlitwą czcicieli Matki Bożej.
Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, będzie w poniedziałek o g. 19.00 w kościele.
Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30.
Redakcję naszej gazetki parafialnej „Świątnik” i tych którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie kolejnego 20 numeru gazetki, zapraszamy na spotkanie środę o godz. 19.00.
Zachęcamy osoby świeckie do czytania w czasie Mszy świętej, czy to w niedzielę czy w tygodniu. Lektorów z młodzieży jest coraz mniej, a zaangażowanie świeckich w liturgię staje się potrzebą czasu. Już kilka osób czyta w tygodniu, niektóre w niedzielę. Można przed Mszą świętą zgłosić się do zakrystii i zaproponować swoją posługę słowa.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni, a na najbliższy tydzień prosimy parafian z ul. Kr. Jadwigi n-y: 22, 26, 27, 27c, 33.
Ks. Jan organizuje wycieczkę dla dzieci / od 5 klasy/ i młodzieży na Szyndzielnię do Szczyrku i Wisły. W programie wyjazd kolejką na Szyndzielnię, zejście do Szczyrku a potem odwiedziny skoczni Adama Małysza w Wiśle. Wyjazd w sobotę 14 października. Zapisy u Ks. Jana w zakrystii. Koszt ok 60 zł. / w zależności od ilości osób /.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!