Rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30. W soboty będziemy się modlić na różańcu za poszczególne rejony naszej parafii i tak 7 października zapraszamy parafian z ulic: Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi, Wąska, Podgórska, Metalowców, Ogrodowa, Bielowicza.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Siostry Faustyny Kowalskiej, w sobotę Matki Bożej Różańcowej.
W piątek z racji pierwszego piątku października, spowiedź będzie od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Po południu w pierwszy piątek miesiąca, w czasie spowiedzi, od godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszamy w tym czasie do modlitwy adoracyjnej w ciszy.
Chorych z Komunią świętą zgłoszonych przez rodzinę, odwiedzimy w piątek, od godz. 9.00.
W sobotę po Mszy porannej modlitwy do Niepokalanego Serca NMP, oraz za rodziny oczekujące potomstwa.
Młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania będzie miała spotkanie w czwartek o g. 16.30, a w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież ta złoży wyznanie wiary jako pierwszy krok w przygotowaniu do bierzmowania.
Dziękujemy tym, którzy pracowali przy sprzątaniu kościoła lub złożyli ofiarę na ten cel, a na ten tydzień polecamy porządek w kościele parafianom z ul. Królowej Jadwigi n-y: 34, 34a, 36b, 38a, 38b.
Przypominamy że od 17 września porządek Mszy świętych w niedziele i święta w naszym kościele jest następujący: godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30.
Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmowali na wypominki za zmarłych. Można zabrać sobie karteczki na wpisanie zmarłych są na stoliku obok prasy katolickiej.
Organizujemy pielgrzymkę do Limanowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, oraz do Pasierbca – 12 października – czwartek – wyjazd o g. 8.00 – koszt 40 zł.
Pani Burmistrz poinformowała nas, że gmina Świątniki Górne ma przyznaną z Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków kwotę 1.290.000 zł. Te pieniądze rząd przekazał tylko na zabytki w gminie wpisane do ogólnopolskiego rejestru zabytków. A nasz kościół jest wpisany do rejestru zabytków w Polsce. Z gminnej kasy nie będzie nic dawane dla parafii. Parafia, jeśli uzyskamy zgodę Arcybiskupa na przyjęcie tej dotacji, zapłaci 2 procent wkładu własnego, to jest ok 25.000 zł. Z tych dotacji ma być wymieniona blacha na wieżach kościoła, odnowiona polichromia w kościele, wymienione rynny oraz zabezpieczone przed wilgocią fundamenty kościoła. Wszystkie sprawy przetargów rozliczeń, prowadzić będzie gmina. Bliższe informacje będą przekazane później. W związku z tym na razie wstrzymujemy zbiórki Rady Parafialnej na inwestycje.
Z okazji imienin Siostrze Teresie, Służebniczce, która zajmuje się dekoracją kwiatami naszego kościoła, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych przez wstawiennictwo św. Teresy.
W nowym tygodniu niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!