Obchodzimy dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka, pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W orędziu na ten dzień Ojciec Święty pisze: „Mówiąc o ubogich, łatwo jest popaść w retorykę. Jest to również podstępna pokusa, aby zatrzymać się na statystykach i liczbach. Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich.”. Wraz z zespołem Caritas wspomagamy potrzebujących w parafii w ciągu całego roku. Na rzecz ubogich można dzisiaj złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła, część z tych ofiar mamy przekazać na obchody Dnia Ubogich w Krakowie.
Nieszpory dzisiaj o godzinie 15.00.
Zapraszamy na wspólne czytanie Pisma świętego – jutro, w poniedziałek o godz. 19.00.
Spotkanie la kandydatów do bierzmowania w czwartek o 16.30.
W liturgii Kościoła we wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w piątek świętych Męczenników Wietnamskich, a w sobotę św. Katarzyny, w przyszła niedzielę Ur. Chrystusa Króla.
Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w czasie adoracji Najśw. Sakramentu, która jest w naszym kościele w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy kolejnym parafianom z ul. Metalowców n-y: 12a,13,14a,15,16. Za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje parafialne – Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 11.930 zł, a na konto wpłacono w listopadzie 5.610 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w naszej modlitwie.
W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, najpierw dziękujemy Pani Izabeli – naszej organistce, chórowi męskiemu „Credo”, scholi, za ich śpiew i zaangażowanie w liturgię i życzymy im zdrowia i wszelkiej Bożej opieki przez wstawiennictwo św. Cecylii.
Natomiast w sobotę imieniny będzie obchodziła Siostra Katechetka Katarzyna, której życzymy zdrowia opieki Maryi i wszelkich potrzebnych Bożych darów na każdy dzień.

Ostatnio zmarła z naszej parafii +Anna Bujas lat 95. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!