Obchodzona dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest wezwaniem do podsumowania mijającego roku i dobrego przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień Adwentu.
Na Nieszpory z wystawieniem Najśw. Sakramentu zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
Święto św. Andrzeja apostoła przypada w czwartek.
Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie, jutro, w poniedziałek o godz. 19.00. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30.
W piątek – pierwszy piątek grudnia – okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą i od godz. 16.30 do 18.00. Chorych z Komunia świętą – nie odwiedzimy w ten piątek, ale dopiero przed świętami 16 grudnia – /sobota/.
Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o
g. 18.00 – w czasie Mszy świętej młodzież otrzyma ewangelię.
W sobotę po Mszy porannej modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące potomstwa. Różaniec za Ojczyznę w sobotę o g. 17.30.
W przyszłą niedzielę 3 grudnia, rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w tygodniu o godz. 7.00.
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą od przyszłej niedzieli w kościele. Opłatki, jak co roku, będzie można nabywać u Pani Organistki w kościele; ofiary za opłatki są częścią wynagrodzenia dla niej.
Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary za duże świece 15 zł, a za małe 10 zł oddajemy do Krakowskiego Caritasu, a jeśli ktoś da więcej to zostanie dla potrzebujących w naszej parafii. Z Dnia Ubogich w skarbonce było 2.620 zł, z tego połowę przekazaliśmy do Kurii na organizację Dnia Ubogich w Krakowie.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy kolejnym parafianom z ul. Metalowców n-y: 19, 21, 23, 24, 25. Za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Na stoliku obok prasy katolickiej jest kolejny 20 numer naszej gazety parafialnej „Świątnik” w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania dobrej, bogatej w treść gazety.
Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!