Dzisiejsza niedziela, czwarta adwentu, jest zarazem dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich do tradycyjnego postu, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Opłatki jeszcze są u Pani Organistki, są też jeszcze świece wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Betlejemskie Światło Pokoju, jest przed ołtarzem, można zapalić sobie lampkę od tego światła i zanieść do domu.
Msze święte dzisiaj, w niedzielę o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30. Nieszporów nie będzie.
Boże Narodzenie – poniedziałek 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30. Nieszpory uroczyste będą tylko w Boże Narodzenie. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.00 – poświęcenie owsa.
Ponadto w środę przypada św. Jana ewangelisty – poświęcenie wina; w czwartek św. Młodzianków męczenników, a w przyszłą niedzielę – św. Rodziny i św. Sylwestra, zakończenie 2023 roku. Na Mszach świętych 31 grudnia, w niedzielę, podsumowanie roku i uroczysty hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, a o g. 15.00 Nieszpory na zakończenie roku, z przebłaganiem za grzechy i dziękczynieniem. Spotkanie kolędowe wszystkich grup działających przy parafii będzie 28 grudnia o 19.00 w strażnicy.
Pani Organistka dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, Msza św. w intencji ofiarodawców będzie 14 stycznia o g. 8.00.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Bielowicza n-y: 18, 21, 24, 25, 26.
Od czwartku 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę od domu do domu. Kto życzy sobie odwiedzin kapłana, to w miarę możliwości niech oczekuje na wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę z duszpasterzem. Kapłanowi będą towarzyszyć w czasie kolędy – ministranci oraz Pan Kościelny – Ryszard, dla którego ofiary składane przy kolędzie są częścią wynagrodzenia za pracę w kościele. Kościelny będzie chodził z Ks. Janem, a z Księdzem Proboszczem tylko ministranci. Program kolędy jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Plan Kolędy po świętach:
Ul. Świątników Wawelskich – czwartek 28 grudnia 2023 od g. 14.00 – Ks. Proboszcz
Ul. Kr. Jadwigi od nr 1 w stronę Rzeszotar – 29 grudnia piątek od g. 10.00 – Ks. Proboszcz
Ul. Bielowicza – numery nieparzyste od Rzeszotar – czwartek 28 grudnia od g. 10.00 –
Ks. Jan
Ul. Bielowicza numery parzyste od numeru 2 do 54 – piątek 29 grudnia od g. 10.00 –
Ks. Jan
Polecamy naszej modlitwie Ks. Prałata Zbigniewa, rezydenta, który od tygodnia jest w szpitalu. Przyjęte przez niego intencje będą odprawione w innym terminie.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Marek Kotarba lat 65. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Pani…

Wszystkim życzymy błogosławionych dni świątecznych i wiele dobra od Boga i od ludzi.
Szczęść Boże!