Orszak odbędzie się pod hasłem
„W JASEŁKACH LEŻY!”
SOBOTA – 6 STYCZNIA 2024- GODZ. 12:30-13:30
ŚWIĄTNIKI GÓRNE

Orszak przejdzie trzema trasami DO KOŚCIOŁA W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH:
1. OD KOŚCIOŁA W RZESZOTARACH – WYRUSZY PO MSZY OK GODZ. 11.45 – Orszak niebieski – KRÓL BALTAZAR – symbolizujący kontynent afrykański – UL.POD DĘBINĄ, UL. GENERAŁA ZIELIŃSKIEGO – UL. FR. BIELOWICZA, UL. BRUCHNALSKIEGO – KOŚCIÓŁ W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH

2. OD KAPLICY OO. BONIFRATRÓW – KONARY – ZIELONA – WYRUSZY PO MSZY OK 11.45 – Orszak zielony – KRÓL MELCHIOR – symbolizujący kontynent azjatycki – UL. BONIFRATERSKA, UL. KRAKOWSKA, RONDO W ŚWIĄTNIKACH G. UL. BRUCHNALSKIEGO – KOŚCIÓŁ W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH

3. OD FIGURY ŚW. STANISŁAWA W ŚWIATNIKACH G. PRZY UL. ŚW. STANISŁAWA – WYRUSZY O GODZ. 12.00 – Orszak czerwony – KRÓL KACPER – symbolizujący kontynent europejski – UL. ŚW. STANISŁAWA / od figury/, UL. FR. BIELOWICZA UL. BRUCHNALSKIEGO – KOŚCIÓŁ W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH

ORSZAK NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH
ok. godz.12.30
Trzej królowie przejdą na scenę, gdzie oddadzą pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu. Ze sceny już od godziny 12.30 popłyną dźwięki polskich kolęd i pastorałek.
Po pokłonie Trzech Króli – kilka kolęd wspólnie zaśpiewają wszyscy uczestnicy Orszaku.
Poczęstunek – herbata, ciastka…