Papież Franciszek postanowił, aby dzisiejsza niedziela, była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dlatego zachęcamy, aby każdy dzisiaj przeczytał chociaż kilka zdań z Biblii.
Trwa także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach i modlitwach.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada: w środę św. Franciszka Salezego biskupa, w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W przyszłą niedzielę 28 stycznia rozpocznie się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 oraz po Mszy o g. 11.30 do g. 15.30.
Zapraszamy na czytanie ewangelii z kapłanem w poniedziałek o godz. 19.00 do salki w domu parafialnym.
W przyszłą niedzielę kolędować z nami będzie Zespół góralski z Zabrzeży na Mszy św. o g. 11.30, a na Mszy o 15.30 kolędy zaśpiewają chóry „Credo” „Wrzosy” i „Świętojański”.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Bielowicza n-y: 43, 44, 45, 46, 48a. Tym, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za przyjęcie nas kapłanów, w Waszych domach, za ofiary złożone dla księży oraz na potrzeby Kościoła i parafii; za poczęstunki, za dowiezienie i przywiezienie z kolędy, za rozmowy duszpasterskie. Przyjęło nas prawie 90% rodzin mieszkających w naszej parafii. Podziękowania za ofiary z kolędy kierują do parafian także kościelny Ryszard Synowiec oraz ministranci.
Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Lourdes do Francji – czterodniową, od 10 do 13 czerwca-2024/ poniedziałek – czwartek/. Cena 2.500 zł plus 80 euro. Trzy dni pobytu w Lourdes, hotel blisko bazyliki, w programie wszystkie najważniejsze miejsca pielgrzymkowe w Lourdes, zwiedzanie muzeum pirenejskiego w malowniczo położonym zamku oraz miejsca związane z życiem św. Bernardety Soubirous, udział w wieczornych procesjach. Szczegółowy program jest na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 lutego br.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Jan Sarga lat 78. Jego pogrzeb będzie we wtorek o
g. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!