Dzisiejsza niedziela zachęca nas do szczególnej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Otaczajmy kapłanów modlitwą i zawierzajmy ich posługę Maryi, Matce Dobrego Pasterza. Aby Chrystusowa owczarnia miała wystarczającą liczbę dobrych pasterzy prośmy nieustannie Pana żniwa: „poślij robotników na swoje żniwo”. A młodym wypraszajmy odwagę i umacniajmy dobrym słowem tych, którzy myślą o kapłańskiej drodze swego życia.
Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, patrona Polski, w środę św. Jerzego, męczennika, a w czwartek św. Marka ewangelisty.
W sobotę 27 kwietnia przypada 10 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.
Spotkanie biblijne z czytaniem ewangelii będzie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce w domu parafialnym.
W ramach Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – modlitwę w ciszy – jeszcze w najbliższy piątek od godz. 20.00 do 21.00. Intencja tej modlitwy za Ojczyznę i o pokój. Oprócz tego adoracja jest w środy i soboty od 17.30 do 18.00.
Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne – Rada Parafialna zebrała 8.740 zł, a na konto wpłacono w kwietniu 4.100 zł.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień prosimy parafian z ul. Józefa Kotarby i Braci Leńczowskich.
Strażacy ze Świątnik Górnych starają się o nowy wóz bojowy, który ma sporo kosztować. Oprócz dotacji państwowej potrzebują także własnego wkładu. Dlatego w przyszłą niedziele po Mszach świętych będą zbierali datki na ten cel, przed naszym kościołem.
Ostatnio odbył się pogrzeb pochodzącego z naszej parafii +Włodzimierza Grzesika lat 63.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!