8833.jpgDzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

Dzisiaj o godz. 15.00 zamiast nieszporów będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Kazania dzisiaj głosi Ks. Krzysztof Augustyn z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który po Mszach świętych będzie sprzedawał swoją książkę: „Przebaczenie przynosi uwolnienie”.

W poniedziałek, jest liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, aby podjąć adopcję duchową dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmujący duchową adopcję, zobowiązuje się do odmawiania jednej tajemnicy różańca świętego oraz specjalnej modlitwy, codziennie, przez 9 miesięcy, w intencji nienarodzonych dzieci. Kto podejmie taką adopcję duchową, niech wypełni deklarację i jutro na Mszy o godz. 7.00 lub 18.00 – rozpocznie to duchowe dzieło.

W piątek różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych o godz. 17.30.
W ramach rozpoczętego Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji, zapraszamy na dodatkową adorację Najświętszego Sakramentu – modlitwę w ciszy – w trzy kolejne piątki od godz. 20.00 do 21.00. Intencja tej modlitwy za Ojczyznę i o pokój. Oprócz tego adoracja jest w środy i soboty od 17.30 do 18.00.
Pierwsza Komunia święta będzie w naszym kościele 5 maja, na Mszach świętych o 10.00 i 11.30; rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień prosimy parafian z ul. Ekologicznej.
Zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w poniedziałek od g. 19.00.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

KONGRES EUCHARYSTYCZNY
28.III – 15.VI.2024

„JESTEM Z WAMI”
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

ŚRODA I SOBOTA – CO TYDZIEŃ
GODZ. 17.30 – 18.00
ORAZ DODATKOWO W INTENCJI OJCZYZNY
I POKOJU NA ŚWIECIE
PIĄTEK – 12 KWIETNIA 2024 – GODZ. 20.00 DO 21.00
PIĄTEK – 19 KWIETNIA 2024 – GODZ. 20.00 DO 21.00
PIĄTEK – 26 KWIETNIA 2024 – GODZ. 20.00 DO 21.00