Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii Świętej; 41 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy świętej. Dziękujemy Siostrze Katarzynie za przygotowanie dzieci do tego pięknego święta, za całoroczną współpracę z rodzicami tych dzieci. Podziękowania składamy także Siostrze Teresie i rodzicom za przygotowanie kościoła do uroczystości.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W Liturgii Kościoła w poniedziałek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W środę 8 maja – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Msze święte w środę o g. 7.00 i 18.00.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława będą w naszym kościele w niedzielę 12 maja – suma odpustowa o godz. 11.30, pozostałe Msze święte o 8.00, 10.00 i 15.30. Sumę odpustową odprawi i kazania wygłosi Ks. Dr Bogusław Kastelik Ojciec Duchowny w naszym Krakowskim Seminarium. Po Mszy świętej będzie uroczysta procesja; zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, oraz osoby niosące feretrony, chorągwie, zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z daru odpustu. Aby uzyskać odpust należy 8 lub 12 maja nawiedzić nasz kościół przyjąć Komunię Świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława, na Skałkę, na niedzielę 12 maja.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na najbliższy tydzień czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Sportowej n-y: 3, 4, 7, 8.
Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na inwestycje parafialne dopiero w drugą niedzielę czerwca.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świątnikach Górnych dziękują wszystkim którzy wzięli udział w zbiórce funduszy na nowy samochód gaśniczy; strażacy zebrali w ubiegłą niedzielę przed kościołem kwotę 20.000 zł.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!