Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny.
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Maryi, Matki Kościoła – Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Ponadto w tym tygodniu przypada we wtorek św. Jana Nepomucena, kapłana, w środę św. Rity z Cascii, zakonnicy, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Nabożeństwo majowe – dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
Klasy VII będą miały spotkanie dotyczące przyszłorocznego bierzmowania w czwartek o 16.30 w salce w domu parafialnym.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Sportowej n-y: 18, 19, 20, 22, 24.
W poniedziałek 20 maja, 40-lecie kapłaństwa obchodzi Ks. Proboszcz, zapraszamy na modlitwę dziękczynną wraz z Ks. Proboszczem w przyszłą niedzielę 26 maja na Mszę św. św. o godz. 15.30.
Już informujemy że w Boże Ciało 30 maja – czwartek, Msza święta z procesją będzie o godz. 10.00, pozostałe Msze o g. 8.00 i 15.30, nie będzie Mszy św. o 11.30.
Procesją w tym roku przejdziemy z kościoła główną bramą, ul. Bruchnalskiego do Ronda im. Prezydenta Kaczorowskiego i z powrotem do kościoła ul. Bruchnalskiego.
O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących ulic:
OŁTARZ I – przy bramie cmentarza – ul. Sportowa, Graniczna i Stawowa.
OŁTARZ II – przy rondzie – ul. Różana, Modrzewiowa, Spokojna, Bruchnalskiego od Ronda do Konar.
OŁTARZ III – przy figurze Matki Bożej – ul. Bruchnalskiego od Remizy do Ronda, Węgielnik, Tatrzańska, Krakowska.
OŁTARZ IV – przy kościele – ul. Ks. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Kręta, Karpacka, Braci Leńczowskich.
Organizujemy jednodniową pielgrzymkę na Słowację do Lewoczy i Kieżmarku w dniu 29 lipca – koszt 250 zł. Zapisy do 10 czerwca. Program na półkach z prasą.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!