Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g. 15.00, a w tygodniu do Litania do Serca Pana Jezusa będzie odśpiewana o g. 17.45 przed wieczorną Mszą świętą.
W liturgii Kościoła przypada w tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
W poniedziałek przypadają imieniny Ks. Jana posługującego w naszej parafii; życzymy Ks. Janowi wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Świętego Patrona na każdy dzień. Msza święta w intencji Ks. Jana – zamówiona przez Radę Parafialną – będzie w poniedziałek o godz. 18.00.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie, a w tym tygodniu czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Węgielnik i Tatrzańska.
Już informujemy, że od 1 lipca, czyli od przyszłego tygodnia wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy świętych w tygodniu w lipcu i sierpniu. Msze święte będą: w poniedziałek o 18.00, wtorek o 7.00, w środę o 18.00, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w soboty o 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Porządek Mszy św. w niedzielę pozostaje bez zmian.
Kancelaria parafialna czynna jest w czasie wakacji tak samo jak w ciągu roku.
Strażacy z OSP Świątniki Górne zapraszają na dzień otwarty który odbędzie się 29 czerwca w sobotę przy Urzędzie Gminy, w godzinach 13.00 do 19.00.
Pielgrzymka do Częstochowy nie odbędzie się w ten wtorek – zbyt mało chętnych na wyjazd. Osoby które wpłaciły proszone są o odbiór pieniędzy w zakrystii.
Zakończył się rok szkolny, dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom, pracownikom szkół, za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Dzieciom i młodzieży, oraz nauczycielom i tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!