PIELGRZYMKA DO FATIMY

Pielgrzymka do Fatimy ***
Termin: 24.03.2025 – 28.03.2025 Cena od 3290 PLN
Opis krótki:
Fatima – Valinhos – Aljustrel – Lizbona
Program:
LINK DO ZAPISÓW: https://grupy.misjatravel.pl/swiatniki

CENA: 3290 zł

Dzień 1

Przyjazd na lotnisko w Krakowie. Odprawy, przelot do Portugalii, przejazd do Fatimy, Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Możliwość uczestnictwa w wieczornych modlitwach.

Dzień 2

Msza Św. Śniadanie, następnie zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy Świętej Trójcy. Zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Wieczorem udział w nabożeństwach. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Msza św. i śniadanie. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie: dzielnica Belem z pięknym klasztorem hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego z Lizbony – stojący w miejscu domu narodzin Świętego, Msza św., zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Potem spacer po dzielnicy Baixa z kościołem św. Dominika, Praca de Comercio oraz Rua Augusta. Powrót do Fatimy, kolacja i udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 5

Przejazd na lotnisko, wylot o godz.6:00, lądowanie w Krakowie.. Zakończenie pielgrzymki do Fatimy.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE

ZAPISY POPRZEZ FORMULARZ ONLINE – PO WYPELNIENIU ZGŁOSZENIA NA MAILA PRZESYŁANA JEST UMOWA. ZALICZKA 40% CENY PŁĄTNA PRZY ZAPISIE, DRUGA RATA NA 40 DNI PRZED WYJAZDEM.

Cena zawiera:
przelot Kraków – Lizbona – Kraków z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz drugą sztuką 55x40x20 cm do 10kg,
transfery autobusem na trasie,
4 noclegi w hotelu *** , pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
4 śniadania i 4 kolacje,
opiekę duchową i Msze św,
obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł),
ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
Cena nie zawiera:
doplaty do dodatkowego bagażu rejestrowanego 20 kg – od 420 zł,
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych, miejscowych i klimatycznych, napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek tour audio guide – obowązkowy koszt 100 euro / os., płatne pilotowi.
Uwagi:
Przypominamy o koszcie zbieranym na miejscu 100 euro.
Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje, oczekiwać na grupę w porcie docelowym lub w hotelu. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

aby uczestniczyć w pielgrzymce do Fatimy, wystarczy dowód osobisty lub paszport,
uczestnikom pielgrzymki do Fatimy sugerujemy wyrobienie w NFZ karty EKUZ,
ceny w Hiszpanii są o ok. połowę wyższe niż w Polsce, Portugalia jest nieco tańsza,
walutą w obu krajach jest euro, powszechne są bankomaty oraz możliwość płatności kartą,
strefa czasowa w Hiszpanii jest taka sama jak w Polsce, podczas portugalskiej części pielgrzymki to -1h (12.00 w Polsce to 11.00 w Lizbonie)
w okresie od późnej wiosny do jesieni sugerujemy chronić się przed słońcem kremem z filtrem oraz czapką lub kapeluszem,
śniadania często w formie bufetu (wytrawnego lub słodkiego), kolacje – parodaniowe, serwowane.